Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı bağış kampanyasına destek çağrısına kendi imkânı doğrultusunda katkıda bulunan herkesten Allah razı olsun. Ben konuya siyasi bakmıyorum, bakanı da anlamıyorum. Böylesine, insanların canının derdine düştüğü günlerde imkânın varsa tabii ki el uzatacaksın. Ancak bu süreçte gözlemlediğim ve aşırı canımı sıkan bir şey var.

Bir yanda sağda solda “Bu zor günlerde ülkemin yanındayım, kampanyaya şu kadar milyon verdim” diye artistlik yapan, diğer yanda 3-5 liraya çalıştırdığı insanlara “Bu ay maaş yok” diye haber yollayan bir iş insanı güruhu var. Bunun adı riyadır. İkiyüzlülüktür. Utanmazlıktır. Bu zor günlerde tabii ki gücün varsa devletin başlattığı kampanyaya da destek ol, buna kim itiraz edebilir? Ama sırf gösteriş için milyon lira bağış yapıp, üç liraya çalıştırdığı insanın ekmeğini kesmenin adı vatanseverlik değil, sahtekarlıktır.

Komik olacağım derken rezil olmak

Birkaç haftadır belirli aralıklarla kendilerine “komedyen” diyen birtakım gerizekalıların skandalları düşüyor gündeme… İnsanların inançlarına, kutsallarına, kimliklerine hakaret ederek komik olduğunu zanneden bu salak ordusuna dün yeni biri daha eklendi. Emre G. adlı bir meczup Atatürk ve Mevlana ile ilgili sözüm ona şakalar yapıyor, buna da “stand up” diyor.

Hakkında yakalama kararı çıkarılmış dün… Hem cahil hem cesur hem de salak olunca bu tür felaketler kaçınılmaz oluyor. Komedyen olmak isteyen arkadaşlara bir kez daha hatırlatalım: Dünyanın belki de en zor işlerinden biri insanları güldürebilmektir. Mizah ciddi bir iştir. “Komik” olduğunuzu zannederken bir bakmışsınız rezil olmuşsunuz!